KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8461635
nr 846 1635
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvarell, Marja Casparsson hundpromenad, signerad, 1927, 35x47
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 september 2013
kl 19:01:55
16/9 18:54:20
Marja Casparsson
Läs mer om Marja Casparsson